על שפת הים השחור

נינו ביניאשוילי

מחיר: 100

לרכישה

 

“הספר מכיל חמישה סיפורים קצרים, המבוססים על מיתוסים גיאורגיים שליוו אותי מהילדות. כל סיפור עומד בנפרד, אבל יש ביניהם הרבה מהמשותף כך שהם יוצרים איזשהו מכלול. עיבדתי את הסיפורים בעצמי, השארתי את השלד של הנרטיב ותרגמתי לעברית. אמנם הדמויות רחוקות מאיתנו מבחינת הזמן ההיסטורי שבו העלילה מתרחשת, אבל הן היו מאוד נוכחות בילדות שלי ולאורך ההתבגרות. היה לי חשוב להדגיש איך יש בהן מימדים שרלוונטיים גם לימינו. רק ​סיפורים ​​מאוירים, מספרת נינו ביניאשוילי ברומן הגרפי על שפת הים השחור על האתוס הגיאורגי ועל גיבורי התרבות עליהם גדלה.”

הספר נפתח בסיפור שמתחיל בתקופת הצליבה של ישו ומסתיים מאות שנים מאוחר יותר. בין לבין ולאורך הסיפורים השונים, נפרש בתמציתיות אלגורית עולם ומלואו, מסתורי, עתיק ואפל. כל סיפור מביא דמויות שונות, שליטים, קדושות, אומנים ולוחמים, המשתלבות לכדי אפוס גיאורגי מרתק. על הספר זכתה נינו ביניאשוילי בפרס מוזיאון ישראל לאיור ספר ילדים ע”ש בן-יצחק  לשנת 2018

 נינו ביניאשוילי נולדה בטביליסי, גיאורגיה ועלתה לישראל בגיל 19. סיימה בהצטיינות תואר ראשון בתקשורת חזותית, בצלאל, ותואר שני בסטוריטלינג, קונסטפק, אקדמיה לאמנות ועיצוב בשטוקהולם, שבדיה. נינו עוסקת ברישום, איור, כתיבה ועיצוב ספרים. הציגה במוזיאונים ובגלריות בארץ ובחו”ל.